Sayın Law & Consulting

İlhan Kul

Yönetici Ortak İlhan Kul
  • E. ilhankul@sayinlaw.com.tr
İlhan Kul, var olan ve gelişmeye devam eden piyasalarında yerel işlemlerde 25 yılı aşkın deneyim ve tecrübeye sahip bir enerji departmanı ortağıdır. Kul, birleşme ve devralmalar, kurumsal finansman, ortak girişimler, özel sermaye ve yeniden yapılandırma konularında oldukça deneyim ve tecrübe içeren bir kariyere sahiptir. Hukuki ve ticari konularda rehberlik arayan müvekkiller için güvenilir ve stratejik bir danışmandır.

Yenilikçi ve enerjik bir yaklaşımla; müvekkillerinin iş gereksinimleri konusunda derinlemesine bilgiye sahip olan İlhan Kul, yetenekli bir müzakereci olarak tanınmaktadır. Anlaşmaları başarıyla tamamlamak ve potansiyel olarak çekişmeli durumları yönetmek için kurumsal işlerdeki karmaşıklıkların profesyonelce çözümlenmesini ve en aza indirgenmesini sağlamaktadır.

Kariyerini şekillendiren alanlar; petrol ve gaz, LNG, CNG ve madencilik dahil olmak üzere çeşitli sektörleri kapsamaktadır. İlhan Kul, öncelikle enerji sektörüne; tasarım, mühendislik, inşaat ve geliştirme aşamalarında stratejik tavsiyeler de dahil olmak üzere, sözleşme öncesinden tamamlanma sonrasına kadar bir projeyi yaşam döngüsü boyunca etkileyen sözleşmesel ve hukuki danışmanlık yapmaktadır.

Eğitim
Lisans, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 1995
Baro Kaydı
İstanbul Barosu
Dil
Türkçe
İngilizce