Skip links

Bilişim Teknolojileri Hukuku

Avrupa Birliği Hukuku alanında sahip olunan deneyimler, müvekkillerimize ve özellikle Avrupa Birliği’nde kurulu bulunan şirketlerin Türkiye’deki iştiraklerine yönelik sunulan hizmetlerde Şirketlere aktarılmakta ve Avrupa Birliği’nin öncülüğünde Türk Hukuku’na aktarılan düzenlemelerde kolaylıkla uyumun gerçekleşmesi sağlanmaktadır.  

Bilişim sektörü; mevzuat ile sıkı düzenlemelere tabi olup sürekli gelişmektedir. Ayrıca düzenleme ihtiyaçlarına açık olması açısından yeni yükümlülükler doğurmakta ve mevzuatın daha sıkı takibi ihtiyacını beraberinde getirmektedir. Deneyimli ve alanında uzman avukatlardan oluşan takımımız, hukuki sorunların hızlı ve etkin bir şekilde çözülmesini sağlamaktadır.

Bilişim sektörünü yönlendiren trend etkenlerin de bilincinde olarak, müvekkillerimizin projelerinde, mevzuat, sözleşmeler, lisanslama, fikri mülkiyet hakları, e-ticaret, uyuşmazlık çözümü ve vergi alanları da dahil olmak üzere bilişim alanında geniş kapsamlı hizmetler sunmaktayız.  Sayın Law & Consulting olarak, mevzuat ve sektörel gelişmelerin yanı sıra planlama, geliştirme, finansman ve kamu ilişkileri süreçlerine ilişkin stratejik danışmanlık hizmetleri sunulmaktadırlar. 

Başlıca hizmet alanlarımız;

  • Yazılım lisans sözleşmeleri, bakım ve destek sözleşmeleri vb. sözleşmelerin hazırlanması, incelenmesi ve düzenlenmesi
  • Yazılımlara ilişkin telif haklarının alınması
  • Bilişim teknolojisi kapsamında kişisel verilerin korunması ve bu doğrultuda mevzuat uyarınca yerine getirilmesi gereken yükümlülüklerin belirlenmesi
  • Bu kapsamda doğacak her türlü uyuşmazlık ve ihtilafın çözülmesi

Son Yayınlarımız